Gama PureLab®

PureLab® to wielokrotnie nagradzana seria systemów do uzdatniania wody od Elga® LabWater - spółki należącej do grupy Veolia Water Technologies. Gama ta obejmuje szereg systemów zaprojektowanych specjalnie w celu spełnienia potrzeb w zakresie wysokiej czystości wody laboratoryjnej. Oferta zawiera rozwiązania dla wszystkich trzech klas czystości wody, zgodnych z normami ASTM (klasa 1, 2 i 3), o różnym natężeniu przepływu, w postaci łatwych w obsłudze i niezawodnych urządzeń zapewniających dokładne wyniki pomiarów.

Gama urządzeń do uzdatniania wody zaprojektowana specjalnie z myślą o wysokiej czystości wody laboratoryjnej.    

Przegląd

Gama urządzeń PureLab do uzdatniania wody zapewnia stałą, wysoką czystość - wodę ultraczystą i oczyszczoną - w laboratoriach, które codziennie potrzebują małych i średnich ilości wody, a jednocześnie charakteryzuje się ekonomiczną i łatwą obsługą oraz konserwacją.

To systemy modułowe, które można łatwo skonfigurować w celu zapewnienia jakości wody wymaganej do wielu zastosowań. Mają prostą, ale dopracowaną konstrukcję i umożliwiają precyzyjne dostarczanie dowolnej ilości wody o wymaganej jakości.

Systemy PureLab, dzięki usuwaniu zanieczyszczeń z wody, nadają się do wszystkich rodzajów zastosowań i umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym rezystywności i całkowitego węgla organicznego (TOC) przy zachowaniu kompaktowej i ergonomicznej konstrukcji.

 

 

 

PureLab to innowacyjna i elastyczna gama produktów, zaprojektowanych specjalnie w celu spełnienia potrzeb uzdatniania wody w laboratorium. 

 


Cechy i korzyści

Chemical product picto

Zaprojektowane, aby ułatwić pracę w laboratorium

Łatwa konfiguracja

Dostarczanie ultraczystej wody za pomocą wygodnego i elastycznego ramienia 

DIGITAL TOOLS PICTO

Duży, czytelny wyświetlacz cyfrowy

Wylot wody z regulacją wysokości

Do wyboru: dystrybucja ręczna, dystrybucja ciągła lub dystrybucja zadanej objętości wody

Łatwa sanityzacja w zaledwie 15 minut

Łatwe przechwytywanie i przesyłanie danych przez port USB

Zastosowania

Woda laboratoryjna
Systemy wody i dystrybucji, które wytwarzają wodę laboratoryjną o bardzo wysokiej czystości do użytku w badaniach i diagnostyce klinicznej
Pełny zakres technologii uzdatniania wody
Wysokiej jakości systemy uzdatniania wodny do zastosowań produkcyjnych i procesowych.

Usługi

Kompleksowa oferta usług z pakietami zapewniającymi optymalną wydajność i poczucie bezpieczeństwa.
Połączenie narzędzi cyfrowych i wiedzy Veolii, które sprawiają, że wszystkie Twoje procesy wodne są bardziej inteligentne, bezpieczne i zrównoważone.
Połączenie wysokowydajnych specjalistycznych środków chemicznych, innowacyjnego sprzętu do dozowania i kontroli, ze wsparciem ekspertów.
Kompleksowa analiza cyklu wodnego w celu odkrycia potencjalnych oszczędności i usprawnień operacyjnych.

Zasoby & GAMA PRODUKTÓW


PureLab® Quest
Pierwsze na rynku systemy do uzdatniania wody, które dozują na żądanie wodę klasy czystości 1, 2 i 3 z ekonomicznego, łatwego w użyciu urządzenia, które jest wykonane w 85% z materiałów pochodzących z odzysku. Systemy kompaktowe, z możliwością montażu na ścianie, oszczędzają miejsce w laboratorium.

PureLab® Chorus
Dzięki prostej i ergonomicznej konstrukcji ta seria zapewnia kompletne rozwiązanie  uzdatniania od wody z kranu (bezpośrednio z sieci wodociągowej) do jakości wody ultraczystej. Zapewnia najwyższą czystość wody na poziomie 18,2 MΩ.cm dzięki pełnej recyrkulacji wody.

PureLab® Flex 
Gama obejmuje sześć laboratoryjnych systemów wodnych o różnych wydajnościach i ciśnieniach, zapewniających dostarczanie wody oczyszczonej. Urządzenie zapewnia monitorowanie rezystywności i TOC w czasie rzeczywistym, wyposażone jest w wygodny dozownik ręczny, regulowany wylot i przyjazny dla użytkownika wyświetlacz cyfrowy.

Kontakt

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem naukowym, kierownikiem laboratorium czy badaczem klinicznym, naszą misją jest ułatwienie prowadzenia zaawansowanych badań. Robimy wszystko w celu zapewnienia dokładnych wyników poprzez zagwarantowanie stałej, wysokiej jakości wody laboratoryjnej.

Co definiuje wodę klasy czystości 1, 2 i 3?

Woda jest podzielona na klasy czystości: klasa 1, klasa 2 i klasa 3, z których każda ma różne poziomy czystości, spełniające określone potrzeby laboratoryjne i przemysłowe.

  • Klasa 1, znana również jako woda ultraczysta, jest najwyższej jakości, wolna od prawie wszystkich zanieczyszczeń i nadaje się do kluczowych zastosowań analitycznych i branży life science. 
  • Klasa 2, znana również jako woda czysta, nadaje się do ogólnego użytku w laboratorium i zastosowań o charakterze mniej krytycznym.
  • Klasa 3, znana również jako ogólna woda laboratoryjna, jest powszechnie stosowana do zasilania autoklawów i zmywarek.

Specyficzna jakość i normy dla tych klas czystości wody mogą się różnić w zależności od branży, organu regulacyjnego i potrzeb konkretnego zastosowania, dlatego konieczne jest przestrzeganie wytycznych i norm mających na względzie zapewnienie odpowiedniej jakości wody do danego celu.
 

Jak ważna jest jakość wody w laboratorium?

Jakość wody ma ogromne znaczenie w pracy laboratorium, ponieważ bezpośrednio wpływa na wiarygodność i dokładność wyników eksperymentów. Zanieczyszczenia w wodzie mogą zakłócać badania analityczne, ponieważ bezpośrednio wpływają na czas retencji, powodując ujemne, dodatkowe i rozszczepione piki oraz utratę rozdzielczości wyników analitycznych, utrudniając rozróżnienie między rzeczywistymi efektami a zanieczyszczeniami.

W genetyce i genomice należy pamiętać o RNazie i DNazie, bakteriach i endotoksynach. W związku z tym wymagane jest uzdatnianie wody do wyższych parametrów jakościowych.

Jak można utrzymać czystość wody w pracy laboratoryjnej?

Utrzymanie czystości wody w pracy laboratoryjnej wymaga połączenia środków zapobiegawczych i regularnej konserwacji systemu.

Kluczowe etapy obejmują wykorzystanie systemów uzdatniania wody, takich jak odwrócona osmoza, dejonizacja, promieniowanie ultrafioletowe i filtracja w celu uzyskania wody o wymaganej jakości (klasa czystości 1, klasa czystości 2 lub klasa czystości  3) do określonych zastosowań. Rutynowe monitorowanie tych systemów poprzez pomiary rezystywności i przewodności wody, całkowitego węgla organicznego (TOC), temperatury i innych istotnych parametrów jest niezbędne w celu zapewnienia stałej jakości wody.

Studia przypadków

NIEMCY
Uniwersytet w Lipsku - Edukacja

Naukowcy z Uniwersytetu w Lipsku przeprowadzają kryminalistyczne analizy DNA na potrzeby policji i prokuratury w sprawach karnych. Ultraczysta woda jest niezbędna w celu zapewnienia dokładnych wyników. System uzdatniania wody PureLab® Quest zapewnia naukowcom kryminalistycznym niezawodne i wygodne źródło ultraczystej wody (18,2 MΩ) i jest podłączany bezpośrednio do baterii umywalkowej w celu łatwego użytkowania.

JAPONIA
Uniwersytecki Instytut Badań Genów - Edukacja

Naukowcy z Instytutu Badań Genów na Uniwersytecie Yamaguchi wykorzystują kompleksową analizę genetyczną do badania chorób przewlekłych, takich jak rak, demencja i choroby układu krążenia. W celu zapewnienia powodzenia, polegają na PureLab® Quest, który dostarcza wysokiej jakości ultraczystą wodę, przetworzoną w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń - nawet nieszkodliwych minerałów, takich jak wapń, magnez, sód, potas i fosfor.

WIELKA BRYTANIA
Uniwersytet w Manchesterze - Edukacja

Naukowcy z National Graphene Institute (NGI) na Uniwersytecie w Manchesterze opracowują membranę opartą na grafenie w celu oczyszczania wody przemysłowej, odsalania wody morskiej i oczyszczania wody z benzyny. W tym celu zespół wykorzystuje ultraczystą wodę do przeprowadzania eksperymentów separacji molekularnej. Za jakość wody odpowiada PureLab® Quest, który zapewnia niezawodne i wygodne dostawy ultraczystej wody (18,2 MΩ).